Pamiętaj !

Najświeższe informacje zawsze na naszym profilu Facebook !

  www.facebook.com/LSLINGUA

Jak się przygotować do pierwszej lekcji on-line


Od najbliższego poniedziałku 16.03.2020 przechodzimy w tryb online, widzimy się na ekranach swoich komputerów, tabletów bądź telefonów. Poniżej najważniejsze informacje i instrukcje:

 

– będziemy prowadzić lekcje z wykorzystaniem bezpłatnej aplikacji Google Hangouts, która pozwoli nam na spotkania w grupie,

– podczas zajęć wszyscy jednocześnie się widzimy i słyszymy, lektor może prowadzić rozmowę z wszystkimi uczniami jednocześnie i z osobna, może odtwarzać materiały audio i wideo, może także korzystać z tablicy,

– aby uczestniczyć w zajęciach każdy uczeń, a w przypadku młodszych dzieci ich rodzic, musi posiadać własne konto zarejestrowane na Google. W tym celu:

 

  1. skontaktuj się z nami i zapytaj o adres e-mail Twojego lektora, w tym celu napisz na andrzej.w@LSLINGUA.com albo zadzwoń na numer 606 933 395
  2. wejdź na stronę google.com i w prawym górnym rogu kliknij na ikonę „Zaloguj się”.
  3. po otwarciu nowego okna, w lewym dolnym rogu kliknij na „Utwórz konto” i dalej postępuj zgodnie z instrukcjami. Procedura rejestracji jest prosta i trwa zaledwie parę minut. Po zakończeniu rejestracji uzyskujesz dostęp do wielu aplikacji oferowanych przez Google, między innymi Hangouts.
  4. wejdź ponownie na stronę google.com. Teraz, po zakończeniu rejestracji, w prawym górnym rogu, obok ikony z pierwszą literą Twojego imienia jest widoczna ikona aplikacji Google – kliknij na nią,
  5. otworzyło się okienko z aplikacjami Google, znajdź zieloną ikonę Hangouts i kliknij na nią.
  6. po otwarciu ekranu Hangouts masz do wyboru trzy przyciski: „rozmowa wideo”, „rozmowa telefoniczna”, „wiadomość” – kliknij na „wiadomość”.
  7. w okienku kontaktów, które otworzy się po lewej stronie wpisz adres swojego lektora i zatwierdź.
  8. po zatwierdzeniu z prawej strony ekranu otworzy się okienko z nowym czatem i z przyciskiem „wyślij zaproszenie”. W okienku z wiadomością o standardowej treści „Porozmawiajmy w Hangouts” wpisz swoje imię i nazwisko, nazwę grupy i następnie kliknij na „wyślij zaproszenie”. Od teraz będziemy mogli spotykać się na lekcjach w wirtualnej klasie.

Wkrótce otrzymasz potwierdzenie od swojego lektora, że wiadomość doszła oraz przypomnienie o najbliższym terminie zajęć.

 

Do lekcji przygotowujemy się tak samo jako zawsze, należy mieć przy sobie książkę i zeszyt, no i rzecz jasna odrobioną pracę domową. Najwygodniej będzie nam uczestniczyć w lekcji, korzystając z laptopa, komputera wyposażonego w kamerę lub tabletu. Telefon także wystarczy, ale wygodniej jest mieć przed sobą większy ekran. Niezbędne będą też słuchawki i mikrofon, wystarczy w zupełności podstawowy zestaw słuchawkowy do telefonu.

 

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt:

andrzej.w@LSLINGUA.com

tel. 602 275 298

 

Pozdrawiam,

Andrzej Wojtkuński

 

 


Skontaktuj się z nami !

  Kontakt